22 Ekim 2011 Cumartesi

CEVAPSIZ SORULAR


Yaşayan insanların çok büyük bir kısmı  kitabı olan dinlere mensuptur. Bu dinler asıl yaşamın ölümden sonra başladığını belirtirler , cennet ve cehennem vardır. Öyleyse neden hiç ölmek isteyen yok?

İnsanlar devlet başkanlarına , yönetİcelerine  torpil yaptığı gerekçesiyle tepkide bulunurken kendileri neden  her yerde torpil arar ve yakınlarını işe sokmak isterler?Günümüzde birçok diktator devriliyor ve  en sonunda insanlar özgürlüğe ulaşabiliyor diye seviniyoruz. ama diktatörleri başımıza getiren yine halk değil midir?  Hitler zamanında seçimlerle başa gelmiştir. Oy alarak güçlenmiştir. HalkIn desteklemediği insan  başta olamaz. Silah, asker elinde diyorlar, ama asker de halktır. Kimseye  zorla  masum birini öldürtemezsin. Bu insanlar iyi hatiptir. İnsanları ikna ederler. Bakın Kaddafi' nin resmine gerçekten güçlü mü? Bir tokatla yere devrilebilir. Güç destekle, beraberlikle olur. Düşüncem halkın desteklemediği diktatör de olamaz. Bu sadece dışarıdan bakanların uydurmalarıdır. Atatürk yaptığı devrimleri  halka rağmen ama halk için yapmıştır. Atatürk  insanları rahat bıraktığında hilafetin, padişahın peşinden koşmuşturlar.

Ülkelerin hepsinde  (Almanya hariç)  yollarda hız sınırı bulunmaktadır. 110 km-120km vs… anlayamadığım neden  360-350 km veya daha normal olrak 200km yapan araçlar üretiliyor? İnsan kullanamayacağı aracı neden üretiyor ve suça teşvik ediyor kendini?  Elektrikle çalışan  araçlar şuanki teknoloji ile 110-120 km hıza ulaşabiliyor ve şimdilik diye belirtiliyor. Türkiye için yeterli değil mi? Zaten 120 km yi geçebileceği bir yol Türkiye’de mevcut değil.

Yeni yıl neden kutlanıyor? Sadece tatil ve eğlence olarak görüldüğü takdirde  güzel bir gün. Ama yeni yıl yeni umutlar, şans, para  denildiğinde kulağa saçmalık olarak geliyor.  Nice mutlu yıllara, dünyamız güneşin etrafında dönüşünü sağladı ve tam aynı noktaya yeniden geldi, çok mutluyum!


 Ünlü kişiler bir kuruluşa yardım yaptığında gazeteciler ve kameramanlar orada oluyor. Tepkimiz ise madem bir iş yapıyorsun neden  şova döndürüyorsun olayı! Zaten gizli yaptıklarını göremiyoruzki? İş adamları sosyal yardım yaptığında bu tepki başı çekiyor. Açık olarak yapılan organizasyonda medyanın takip etmesi, tüm dünyaya duyurulması ve destek sağlama açısından faydalıdır. Angelina Jolie  Türkiye’ye geldiğinde tüm dünyanın  dikkatini o bölgeye çekmiştir. Gösteriş yapıyor diyenlere cevabım gerçekten gösterişe ihtiyacı var mı? Dikkat çekmek istese  dergilere poz vermesi veya dengesiz bir açıklama yapması yeterlidir. Bunun dışında zaten  hiçkimsenin yaptığı yardımları bilmemiz  mümkün değildir. İyilik yap deniz at diyenlere, evet öyle yapıyorum diyebilirler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder