22 Şubat 2012 Çarşamba

TETİKÇİ BEYİNLER (HRANT DİNK)

Hrant Dink

Hrant Dink olayı üzerinden uzun zaman geçti. Fakat her geçen gün yeni tetikçiler doğuruyor.
Şahıs olarak kendisi hakkında hiçbir bilgim yok. Cinayetten önce okur-yazar biri olarak yazı, konuşma ve röportaj içeriği hakkında daha doğrusu varlığı hakkında en ufak bilgim yoktu.  Agos gazetesini de hiç duymamıştım. Çünkü sürekli basında olan biri değildi.  Şu anda dahi kendisinin hiçbir yazısını okumadım. Bir insan ölmeyi haketmek için ne yazmış olabilirki...

Anlayamadığım bugün bile bazı kişiler 'Ama o bölücüydü.' diyebiliyor. Türkiye' de sadece eylemler suç teşkil etmeli. Suçluların cezasını ise mahkemeler vermelidir. Tepki verenler ellerine kalem alıp söyklediklerine cevap yazmak yerine ellerine silah alıyorlar. Keşke vurmak yerine yazarak cevap verilmiş olsaydı. Zaman makinesi henüz icat edilmedi. Maalesef zaman makinası olsaydı da  geri dönüp 'Dur' demezdim diyenlerin çoğunluğu beni ürkütüyor. Hepimiz Ermeni değiliz ama hepimiz insanız!

İnsan gibi yaşamak  ve insan gibi hayata gözlerini yummak hepimizin hakkıdır. Kılıç yine kalemi ortadan ikiye ayırdı. Türkiye vatandaşını tanıştığı birine  ilk sorusu ' Nerelisin' oldukça hiçbir insanoğlunun tükenmez kalemi olamıyacak. Kim hakaret içermeden  fikirlerini kağıda dökerse kendisine cevap vermeye hazır binlerce vatandaşımız kaleme sarılmaya hazırdır. Gelecekte tüm dünya vatandaşlarının Gandhi' nin insanlığa hediye tükenmez kalemlere sahip olacağını hayal ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder