1 Ekim 2012 Pazartesi

Windsor Castle İngiltere

Windsor Castle

Londra yakınlarındaki bu kasabanın  tek özelliği  kraliçenin yazlık sarayının bulunmasıdır. Bol bol yeşil alanlar içerisnde yükselen bu sarayı sadece kraliçe burada olmadığında ziyaret edebilirsiniz. Kış aylarında  Buckhingam Palace’ da kalan kraliçe hangi saraydaysa önündeki bayrak çekilmektedir.


Londra’ dan trenle ulaşabileceğiniz bu şehirde  kale karşısına dizilmiş publar ve dükkanlar karşınıza çıkar. Kale dünyanın en eski ve en büyük kalesidir. Sadece kale demek yetersiz olur. Aslında bir köy denebilecek kadar kalabalıktır. Kale içerisinde görmeye değer  oyuncak bir bebek evi vardır.  Önünde ayrıca sıra oluşur. St.George  salonun görkemi görülmeye değerdir. Çok sayıda yemeğe ev sahipliği yapmıştır. Quen adlı filmin bazıosahneleri kalede çekilmiştir. Kale yaklaşık 5 hektarlık alana yayılır.  Giriş ücreti 17 pound. 1992 de büyük bir yangın çıkmıştır. Günümüzde Londra’ dan sonra turistlerin gözdesidir.


Bu bölgeye yönelecekseniz öğlen yemeğinizi burada yiyerek küçük bir  gezi hazırlayabilirsiniz.  Kale dışında zaman geçirecek  fazla birşey  yok. Kale dışında aklımda kalan tek yer kalenin karşısındaki şömineli  pub. Burada şömine karşısındaki koltukta Sunday roast gayet iyi gider.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder