12 Aralık 2012 Çarşamba

KLÜP BAŞKANLARI MEDYA POPÜLERLİĞİ
Infomag dergisi, Medya Takip Merkezi ve Sosyalmedya.in işbirliğiyle yaptığı ‘İş dünyasının En Çok Konuşulan İsimleri’ 2012 listesini açıkladı. Liste en çok konuşulan 'Spor adamları' listesi gibi. Listenin ilk 5 sırası klüp başkanlarına ait. Sırasıyla: Aziz Yıldırım, Yıldırım Demirören, Sadri Şener, Ünal Aysal, Fikret Orman. Aziz Yıldırım, Sadri Şener ve Ünal Aysal 2011 listesindeki yerlerini korumuş. Bu listede Yıldırım Demirören eski BJK başkanı şu anki TFF başkanı olarak 2011' e göre 8 sıra yükselmiş. Fikret Orman 2011' de listede dahi bulunmuyor. 

Liste iki görüşün kanıtı niteliğindedir. İlki,reklamın iyisi kötü olmaz sözünün doğruludur. Çünkü geçen sene Fenerbahçe ve Trabzon' un başarısı bulunmamasına rağmen listenin zirvesinde. Tamamen şike haberleriyle ve dava süreciyle zirvede yer alır. Diğer gerçek de şu ki, iş adama değil klüp başkanı olmak sizi en çok konuşulan kişi yapar. Yılların iş adamı Fikret Orman geçen sene listede bulunmuyordu. 5 kişiyi birden düşünürsek, hepsi aslında işlerinde başarılı kişiler. Fakat futbol olmasaydı hiçbiri bu kadar çok konuşulmayacaktı. Geçmişe de bakarsak iş dünyasının içinde olmaya kişilere bu isimler yabancı gelmiştir.  

Kişilerin ön plana çıkması klüplere zarar ve iş adamalarına yarar olarak gözüküyor. Başkanlar yaptıklarıyla çoğu zaman klubün önüne geçtiler. Kendileri çok zaman ve para harcamlarının yanında paha biçilmez bir üne kavuştular. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder